poniedziałek, 29 kwietnia 2013

Kolejne wyjazdowe zwycięstwo 29 kwiecień 2013 rok

Lech Poznań pokonał 1:0 Jagiellonię Białystok w meczu kończącym 24. kolejkę T-ME. Strata "Kolejorza" do prowadzącej w tabeli Legii stopniała do zaledwie dwóch punktów. Za pyskówkę z jednym z piłkarzy Kolejorza na trybuny został wyrzucony Tomasz Hajto.

Pierwsza połowa była wyrównana, z walką na całym boisku i z wieloma sytuacjami z obu stron. Lepiej mecz zaczęli goście i bardzo szybko mogli objąć prowadzenie. W 7 min. po wymianie kilku podań przez lechitów, w polu karnym Jagiellonii znalazł się Gergo Lovrencsics, ale jego uderzenie zostało zablokowane. W kolejnych minutach Jakub Słowik bronił też strzały Aleksandra Tonewa i Rafała Murawskiego.